10 virtuves dizaina tendences 2016. gadā
close

Sazinies ar mums

Received

Paldies, ziņa nosūtīta.

Max 8 faili (līdz 10MB katrs)

logo
phone
burger
phone
burger

22.02.2023

10 virtuves dizaina tendences 2016. gadā

Ir pienācis 2016. gads, kas, tāpat, kā jebkurā citā jomā, arī interjera dizainā, ir ieviesis pārmaiņas un jaunas tendences. Viena no nozīmīgākajām mājokļa telpām ir virtuve, kuras iekārtošana ir atbildīgs un gana komplicēts uzdevums, cenšoties savienot komfortablas ekspluatācijas iespējas, funkcionalitāti un mūsdienīgu dizainu, kas balstās uz moderno tehnoloģiju izmantošanu. Šajā rakstā aplūkosim aktuālākās šīs sezonas virtuves dizaina tendences, kas atspoguļo dizaineru un mājokļu īpašnieku redzējumu par praktisku, stilīgu, ērti kopjamu un elegantu virtuvju risinājumu.

1. Neitrālas krāsas

Mūsdienās aizvien lielāku popularitāti virtuves dizaina izveidē iemanto neitrālu krāsu izmantošana. Spilgtās krāsas, pašas par sevi, iezīmē modes tendences, savukārt ieturētas krāsas kalpo kā ideāls fons pārdomātu un īpaši akcentētu detaļu izcelšanai konkrētā virtuves interjerā. Šāda veida dizains daudz labāk atspoguļo mājokļa īpašnieka personību, nodrošinot to, ka interjers vēl daudzu gadu garumā nešķitīs garlaicīgs. Melnās un baltās, pelēkās, bēšās un smilšu krāsas salikums – tas ir interjera toņu risinājums, kas nepakļaujas laikam un modei, tādēļ šī tendence kalpos ne vienu vien sezonu.

2. Maksimāla telpas izmantošana

Būtiska 2016. gada tendence ir maksimāla virtuves platības izmantošana, ko apliecina fakts, ka mūsdienu mēbeļu ražotāji un dizaineri neļauj iet zudībā nevienam telpas kvadrātcentimetram. Ērtas horizontālas un vertikālas atvilktnes ar atsevišķiem nodalījumiem un īpaši paredzētām vietām burtiski katram virtuves piederuma veidam, rotējoši statīvi un plaukti pārtikas kārbu turēšanai, ergonomiski risinājumi trauku, garšvielu, virtuves sūkļu un tīrīšanas līdzekļu glabāšanai – modernas virtuves iezīmes, kur viss nepieciešamais atrodas savās vietās.

3. Virtuves skapīši ar "slēptajiem" rokturiem

Ekskluzīvās mūsdienu dizaina virtuves raksturo silueta viengabalainība un plūstošas līnijas, tādēļ lieku elementu izmantošana šāda veida interjerā nav pieļaujama. Šī iemesla dēļ aizvien lielāku popularitāti iegūst virtuves mēbeļu fasādes ar "slēptajiem" rokturiem, kurās rokturi maksimāli saplūst ar fasādes virsmu. Tāpat vēl viena aktuāla un moderna šī brīža tendence virtuves interjera izveidē ir tādu virtuves skapīšu iebūve, kas atveras to nospiešanas rezultātā. Jāatzīst, ka tas ir ļoti ērts risinājums gadījumos, kad, darbojoties virtuvē, Jūsu rokas ir aizņemtas, līdz ar to skapīša atvēršanu var īstenot pat ar elkoni vai kāju.

4. Virtuves salas un bāra letes

Valda uzskats, ka virtuves salu savā mājoklī var iebūvēt tikai tie laimīgie cilvēki, kam ir pieejama plaša platība, taču virtuves salas un bāra letes kļūst arvien populārākas dažāda izmēra virtuves telpu iekārtošanā. To apliecina fakts, ka virtuves salas un bāra letes ļauj daudz funkcionālāk un kompaktāk izmantot kopējo virtuves platību - pilnībā aizstājot ēdamzonas funkcijas, nodrošinot papildu galda virsmas maltīšu pagatavošanai, kā arī izveidojot vietu, ap kuru brokastu, pusdienu vai vakariņu laikā pulcējas ģimenes locekļi un viesi.

5. Koka apdare

Dabisku materiālu izmantošana virtuves mēbeļu apdarē neapšaubāmi atrodas šī brīža modes virsotnē - ekoloģija ir viena no galvenajām mūsdienu dizaina tendencēm. Vispieprasītāko apdares materiālu vidū ir marmors, betons un granīts, taču īpaša nozīme ir nemainīgi klasiskajam un faktūras ziņā neatkārtojamajam kokam. Koks lieliski saskan kombinācijā ar dažādiem materiāliem, sākot no stikla un beidzot ar metālu, turklāt tam "piestāv" jebkura krāsa - kā neitrāls, tā arī izteiksmīgi spilgts tonis.

6. "Peldošo" mēbeļu efekts

Virtuves skapīši, kas burtiski "peld" gaisā, nebūt nav uzskatāmi par ekskluzīvu elementu tikai elitāru virtuvju iekārtojumā, jo šobrīd šāds mēbeļu risinājums ir iekļauts arī standarta kolekcijās. Droši un izturīgi stiprinājumi pie sienām un griestiem savienojumā ar satriecošu vizuālo izskatu piešķir virtuves interjeram vieglumu, vienlaikus nodrošinot maksimālu funkcionalitāti un kompaktas virtuves piederumu uzglabāšanas iespējas.

7. Skapji līdz griestiem

Klasiskā iekārtojuma virtuvēs, pie kurām esam pieraduši, parasti starp skapīšu augšējo daļu un griestiem tiek atstāta atstarpe, kur allaž tiek glabātas dažādas mantas, par kurām mājas saimnieki mēdz aizmirst pat gadiem ilgi, jo tās neatrodas cilvēka redzes laukā. Pateicoties jaunākajām virtuves mēbeļu tendencēm, arī šī platība virtuvē tiek izmantota lietderīgi, jo šobrīd modē ir augsti, pagarināti skapji, kas aizņem visu virtuves sienu - līdz pat griestiem. Tajos iespējams ērti glabāt virtuves piederumus, kas netiek izmantoti katru dienu, piemēram, svinību trauki, piparkūku formiņas, konservēšanas piederumi utt. Būtiski ir akcentēt faktu, ka šāds risinājums virtuves telpu vienlaikus padara arī vizuāli augstāku.

virtuve ar skapjiem līdz griestiem

8. Kompakta uzglabāšana

Pilnīgi pretējs risinājums iepriekš minētajai tendencei ir atteikšanās no augšējiem skapjiem. Tādējādi daudz vieglāk ir akcentēt efektīga un oriģināla dizaina sienu, vienlaikus nodrošinot telpas vizuālo paplašināšanos pat nelielas platības virtuvēs. Savukārt visi nepieciešamie virtuves piederumi un trauki tiek glabāti atvērtos plauktos, vertikālos skapjos-kolonnās, iebūvētos pieliekamajos un pārdomāti organizētās atvilktnēs.

virtuve bez augšējiem skapjiem

9. Kvarca virtuves galda virsmas

Darba virsmu izvēle ir viens no galvenajiem aspektiem funkcionālas virtuves iekārtošanā. Mūsdienās virtuves interjera izveidē ir iespējams izmantot gan neierastus materiālus (betonu, tēraudu, stiklu), gan klasiskus risinājumus, izvēloties, piemēram, koka vai marmora galda virsmas. Taču par 2016. gada aktuālāko tendenci noteikti var uzskatīt kvarca izmantošanu virtuves galda virsmu izveidē. Kvarcs ir ļoti izturīgs materiāls, kas vizuāli atgādina granītu. Kvarca virsmas ir viegli tīrāmas, tās ir izturīgas pret skrāpējumiem un cita veida tehniskiem bojājumiem, turklāt tas ir ciets materiāls bez porām, izslēdzot iespēju, ka porās varētu uzkrāties un vairoties baktērijas. Kvarca virsmas ir moderns, ērts un videi draudzīgs risinājums ikkatrai virtuvei.

kvarca akmens virtuves virsma

10. Vienkāršība un lakonisms

2016 gads iezīmēs tendenci izvēlēties dabiska veidola un organiskas formas virtuves mēbeles. Stikla un metāla detaļas piešķirs telpai gaisu un gaismu, izvairīšanās no asiem mēbeļu stūriem un ērtu rokturu izmantošana darbu virtuvē padarīs maksimāli ērtu un efektīvu, savukārt tīras līnijas, mierīgs dizains un atturīgas krāsas virtuvē ienesīs patīkamu un relaksējošu atmosfēru. Turpretī ar apzeltītu mēbeļu un masveida furnitūru izmantošanu mēs sastapsimies arvien retāk un retāk.

Līdzīgi bloga raksti

8 virtuves standarti pareizai virtuves plānošanai

8 virtuves standarti pareizai virtuves plānošanai

arrow
Virtuves dizaina tendences 2020. gadā

Virtuves dizaina tendences 2020. gadā

arrow
Virtuve loft stilā – interjers ar šarmu

Virtuve loft stilā – interjers ar šarmu

arrow

Sazinies ar mums

arrow

Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai uzlabotu mājaslapas efektivitāti.