close

Sazinies ar mums

Received

Paldies, ziņa nosūtīta.

Max 8 faili (līdz 10MB katrs)

FacebookInstagramYoutube
logo
phone
burger
phone
burger

02.03.2023

Virtuve loft stilā – interjers ar šarmu

Mūsdienās loft stilā iekārtotas virtuves iemanto arvien lielāku popularitāti, interjerā apvienojot mūsdienīgus materiālus, senatnīgus dizaina priekšmetus un industrializācijas gaitā novecojušu tehniku. Loft stils – tas ir drosmīgs risinājums virtuves iekārtošanā, ļaujot savienot tādus interjera priekšmetus, kas citos dizaina virzienos nekad neatrastos vienā telpā. Ar ko gan amerikāņu loft stils atšķiras no citiem, kādi var būt apdares risinājumi un – vai ir iespējams virtuvi iekārtot šādā stilā, ja tās izmēri ir ļoti pieticīgi?

loft-virtuve.jpg

Loft virtuves īpatnības

Loft stils kļuva populārs 20. gadsimta vidū Amerikas Savienotajās Valstīs – tieši šajā laikā aktīvi tika pārbūvētas ofisos un dzīvokļos esošās noliktavu telpas. Jēdziens "loft" angļu valodā nozīmē "bēniņi". Šim interjera stilam ir raksturīga virkne īpatnību, kas to atšķir un padara īpašu citu stilu vidū:

· Galvenā šī stila atšķirība – ultramodernu materiālu un "atjaunotu" grīdu, mūrētu un rupjā apmetumā veidotu ķieģeļu sienu kombinācija, ko papildina atklātās caurules. Tādējādi šajā stilā "jaunais" un "vecais" harmoniski sader un papildina viens otru.

· Augstie griesti – jo augstāki ir griesti, jo labāk. Līdz ar to, ja Jūsu dzīvoklis atrodas pirmskara laika ēkā, Staļina mājā vai jaunceltnē ar augstiem griestiem, Jums ir ļoti paveicies, un loft stils lieliski iederēsies virtuves dizainā.

· Loft stila virtuves dizainu raksturo fakts, ka dažādu zonu un telpas atdalīšanai sienu vietā tiek izmantotas mēbeles. Parasti virtuve un viesistaba ir apvienota vienā telpā, atdalot tās ar mēbelēm, veidojot atsevišķas zonas ar apgaismojuma palīdzību vai dažādu krāsu grīdas un sienu īstenošanu interjerā.

· Šāda stila interjerā lieliski iederēsies dekori, kas atgādinās par to, ka kādreiz virtuves vietā atradusies rūpnieciska telpa vai noliktava.

virtuve-Loft-stila.jpg

Virtuves remonta idejas loft stila izveidei

Virtuve, kas iekārtota loft stilā, tikai šķiet kā nedārgs pasākums, taču tā nebūt nav. Neskatoties uz to, ka konkrētā stila virtuves dizains vizuāli izskatās rupjš un rada šķietami nepabeigta remonta iespaidu, tomēr šāda efekta panākšanai ir nepieciešams ne vien ietilpīgs visu detaļu pārdomāšanas laiks, bet tā tapšanā arī ir jāiegulda ne mazums darba resursu un finansiālu līdzekļu.

loft-stila-virtuve2.jpg

Sienas

Ir lieliski, ja ēka, kurā dzīvojat, ir būvēta no ķieģeļiem – tādējādi remonta laikā būs iespējams nokļūt līdz ķieģeļu mūra sienai, attīrot to no apmetuma. Ja māja ir mūsdienīga paneļa būve, ķieģeļu esamību var imitēt, izmantojot šāda raksta flīzes vai pat tapetes. Jāņem vērā fakts, ka ar dekoratīvo ķieģeļu rakstu nav nepieciešams noklāt visas sienas, jo pietiek ar vienas šādas sienas izveidi, pārējās līdztekus pārklājot ar raupjas faktūras apmetumu, lai segums izskatītos rupji. Apmetuma vietā var izmantot akmens apdari vai pat saglabāt betona pamatni tās pirmatnējā izskatā.

ea6cfff7fc9663e5308e2bf03be1fca5.jpg

Grīda

Runājot par grīdu, vislabākais risinājums ir to pārklāt ar koksnes pamata materiālu, izmantojot, piemēram, laminātu vai parketu. Tāpat interjerā veiksmīgi iederēsies glancēts materiāls, kā arī grīda, kas pārklāta ar lakas kārtu. Ja vēlaties, lai virtuves grīda Jums kalpotu pēc iespējas ilgāk un būtu nodilumizturīga, ieteicams izvēlēties tā dēvētās metlaha flīzes, lielas vai mazās.

Mēbeles un aksesuāri

Tā kā loft stilu pamatā veido kontrasti, var izvēlēties gan modernas, gan arī antikvāras virtuves mēbeles, tāpat arī iespējama šo abu mēbeļu veidu kombinēšana. Loft stila virtuves dizains ļauj apvienot tādas detaļas, kas parasti cita veida interjerā izskatītos nesaskanīgi un nepiemēroti. Piemēram, mūsdienīga glancēta virtuves mēbeļu, galda virsmu apdare vai faktūra, kas veidota no stikla un kas var lieliski "sadzīvot" raupjiem sienu plauktiem. Ķieģeļu apdare ļoti labi saskan ar smagiem samta aizkariem, vizuāli radot pieputējušu veidolu.

Ja dzīvoklī virtuve un viesistaba nav atdalītas viena no otras ar sienu, zonu sadalījumu efektīvi var īstenot ar bāra letes palīdzību – galējā nepieciešamības gadījumā zonas var atdalīt arī ar dīvāna izvietošanu. Jāatzīst, ka aizkari virtuvē nav pats svarīgākais dekoratīvais elements – logu dekorēšanā tos pat var neizmantot. Taču, ja uzskatāt, ka tiem noteikti ir jāatrodas Jūsu virtuvē, ir ieteicams izvēlēties romiešu aizkarus vai klasiskus, stingra fasona aizkarus. Pievērsiet uzmanību aizkaru audumam, jo tam ir jābūt dabiskam – ja materiāls ir pilnībā sintētisks vai kombinēts, tam ir jābūt augstas kvalitātes.

virtuves-mbeles-loft-stila-2.jpg

Apgaismojums

Tiek uzskatīts – jo vairāk loft stila virtuvē ir gaismas, jo labāk. Īpaši liela nozīme apgaismojuma izmantošanā ir dažādu zonu atdalīšanai – atsevišķas darba zonas, ēdamzonas nošķiršanai utt. Dienā pilnībā pietiek ar saules gaismu, īpaši vasaras sezonā, savukārt vakaros noderēs dažādi gaismas ķermeņi. Loft stila dizainā parasti tiek izmantoti metāla vai stikla gaismekļi, kas veidoti vienkāršās un nepretenciozās formās. Lustras vietā uz auklas var iekārt vienu vai vairākas lampiņas – atkarībā no telpas lieluma. Tādējādi interjeram mērķtiecīgi tiks piešķirts "rūpniecisks" izskats.

loft-virtuves-mebelu-izstade.jpg

Mazas virtuves iekārtošana loft stilā

Iekārtot neliela izmēra virtuvi loft stilā ir diezgan sarežģīti, taču iespējams pat gadījumos, ja griesti nav augstāki par 2,3 metriem, savukārt telpas platība veido vien pāris kvadrātmetrus. Lai pareizi iekārtotu šāda stila virtuvi, būs nepieciešams radīt ilūziju par paplašinātu telpas platību. Šādu vizuālu efektu var panākt ar krāsas, gaismas un pareizas materiālu kompozīcijas īstenošanu.

Griesti, sienas un grīda mazā loft stila virtuvē

Ja virtuvē ir lodžija vai siena, kas atdala virtuvi no koridora vai istabas, tad visas šīs starpsienas ir jālikvidē, ja vien tās nav nesošās. Vispiemērotākais risinājums būtu apvienot virtuvi un lodžiju, kas ir visefektīvākais veids šauras telpas paplašināšanai. Tāpat var paplašināt durvju ailes vai vispār izņemt durvis. Ja ir iespēja izņemt daļu dienas – dariet to. Atbrīvotajā vietā var ierīkot bāra leti, kas nošķirs virtuvi no blakus istabas vai priekšnama.

Pēcāk ir jāizlemj, ko darīt ar griestiem. Apdarē nevajadzētu izmantot tumšas krāsas, kā arī šādā situācijā labāk būtu izvairīties no griestu dekorēšanas ar dažādām caurulēm. Lai griestus padarītu vizuāli augstākus, pietiek vien tiem saglabāt līdzenu virsmu un nokrāsot tos gaišā tonī. Ja griestus un vienu no sienām nokrāsosiet vienā un tajā pašā tonī, arī tā padarīsiet telpu vizuāli augstāku. Lai griestiem piešķirtu loft stila "garšu" un izmantotu tam raksturīgos atribūtus, rūpnīcas skursteņu vietā var izvēlēties parastas hromētas lampas un tīši, šķietami slikti piestiprinātu vadu.

loft-virtuves-3.jpg

Ķieģeļu apdare

Loft stilam ir raksturīga sienu šķietama esamība "bez apdares", taču mazā virtuvē tumši sarkanas krāsas ķieģeļu mūris var izspēlēt nejauku joku, vizuāli padarot konkrēto telpu vēl mazāku. Lai izvairītos no šāda efekta, savienojiet novecojušu ķieģeļu motīvu, piemēram, ar baltām, glancētām sienas daļām un aukstu apgaismojumu sienu malās. Atcerieties, ka nav obligāti jāizmanto dabisks ķieģelis, jo svarīgi ir vien tas, lai siena vizuāli izskatītos pēc ķieģeļu sienas, nevis tāda būtu.

Vēl daži dizaina risinājumi loft stila interjeram

Papildiniet interjeru ar dzīviem augiem – mājas ziedi atšķaidīs stila stingro un raupjo dabu, tāpat puķu podiem ir vēlams izveidot atsevišķus plauktus. Virtuves dizains, kas tapis loft stilā, veiksmīgi saderēs ar high-tech stilā iekārtotu viesistabu vai stingri klasiskā stilā ierīkotām telpām. Virtuvē būs vairāk dabiskās gaismas, ja to savienosiet ar lodžiju, turklāt šāds risinājums mazo telpu padarīs nedaudz ietilpīgāku. Populārākās loft stila krāsas ir šādas – ķieģeļu (kur tad bez tās), brūna krāsa, tumši zaļie un zilie toņi, smilškrāsa, pelēks tonis, kā arī kontrastējoši baltās un melnās krāsas salikumi. Ieteicams nebaidīties izmantot oriģinālus dekorus – šī stila virtuvēs lieliski iederēsies senatnīgi priekšmeti, kas gūti īstās fabrikās, grafiti, mūsdienīgas gleznas un statuetes, modernās mākslas instalācijas, kā arī ceļa zīmes.

d95c7c65a9132b786249eee7f668c0a6.jpg

Līdzīgi bloga raksti

Virtuves iekārtas cenas ceļvedis (2024)

Virtuves iekārtas cenas ceļvedis (2024)

arrow
Virtuves virsmas: kā izvēlēties pareizo?

Virtuves virsmas: kā izvēlēties pareizo?

arrow
Virtuves Mēbeles Pēc Pasūtījuma - Kā Izvēlēties?

Virtuves Mēbeles Pēc Pasūtījuma - Kā Izvēlēties?

arrow

Sazinies ar mums

arrow

Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai uzlabotu mājaslapas efektivitāti.