Jaunas virtuves iegāde ir ieguldījums, ar kuru Jums jādzīvo vairākus gadus. Vācu moderno virtuvju asociācija (Arbeitsgemeinschaft Die Moderne Küche e.V. (AMK)) ir noteikusi astoņus mūsdienu virtuves dizaina standartus, lai jūsu jaunā virtuve būtu moderna un pildītu savu funkciju visu tās kalpošanas laiku saskaņā ar visaugstākajiem standartiem, vienlaikus atvieglojot darbus virtuvē. Šie standarti ir mūsu rakstu sērijas galvenā tēma un tie palīdzēs Jums pieņemt pareizo lēmumu saistībā ar savas jaunās virtuves plānošanu.
STANDARTS ir salīdzinoši vienots vai vienāds, plaši pieņemts un plaši pielietots veids, kā ražot vai īstenot kaut ko, kas ir dominējis pār citām alternatīvām. Standarts ir balstīts uz apvienotiem zinātnes un tehnoloģiju rezultātiem, kuru mērķis ir veicināt visiem labvēlīgu iznākumu.
1. INDIVIDUĀLS, MODERNS VIRTUVES DIZAINS
1.1. Virtuves stila izvēle
Katra virtuve ir unikāla.
Mūsdienu individuālās izpausmes laikmetā, virtuves plānošanā ir iespējams realizēt daudzas dažādas prasības. Katra pēc pasūtījuma izgatavotā virtuve ir unikāla un sastāv no vairākām ideāli savietojamām komponentēm.
Atvērts dizains.
Atvērtā plānojuma dizains, kurā dzīvojamā un ēdamistaba, kā arī virtuve nemanāmi saplūst kopā. Tādēļ daudzi virtuvju ražotāji piedāvā integrētus dizaina risinājumus. Tas nozīmē, ka pilnībā pabeigti dzīvokļi var tikt aprīkoti ar virtuves mēbelēm. Mēbeles saskan ne tikai pēc materiāla, izskata un sajūtas, bet arī pēc funkcionalitātes un interjera dizaina, kopā ar augstas kvalitātes darba virsmām un pārdomātiem glabāšanas risinājumiem.
Daudzšķautņains lauku stils.
Lauku stilam raksturīgas ierāmētas fasādes, kas dažādos veidos rada atspirdzinošu izskatu. Fasādes var būt ļoti vienkāršas vai bagātīgi izdekorētas, un tās sniedz plašu dizaina klāstu no klasiska līdz modernam, pilsētnieciskam dizainam. Stilu papildina dažādas detaļas, piemēram, īpaši rokturi, tradicionāli raksti, piemēram, rūtiņas vai ziedu dekori.
Mūžīgi un moderni.
Šobrīd „industriālais stils“ un „skandināvu dizains“ raksturo moderno virtuvi. „Industriālajam stilam“ ir raksturīgas metāla virsmas, ko papildina betons un akmens, kā arī melni, matēti metāla plaukti. Apvienojot to ar koku, tiek radīts aizraujošs materiālu sajaukums.
1.2. Virtuves formas izvēle
Veidojot savu sapņu virtuvi, izšķirošs jautājums ir jaunās virtuves pamata formas izvēle.
L-formas virtuve: Ideāli piemērota mazām virtuvēm
L formas virtuve ir risinājums, kas ļauj ietaupīt vietu, nodrošinot pietiekoši daudz vietu uzglabāšanai. Izmantojot pārdomātus skapīšu risinājumus, piemēram, stūra karuseli, tiek izmantots katrs pieejamais centimetrs.
U-formas virtuve: Efektīva telpas izmantošana
U forma rada lielu darba un uzglabāšanas zonu. Tādēļ tā ir ļoti funkcionāla, un visa pieejamā telpa tiek efektīvi izmantota. Piezīme: optimāla stūru izmantošana var palīdzēt ietaupīt telpu.
Virtuves ar salām: Dāsna elegance
Virtuves salu var izbūvēt tikai tad, ja platība ir vismaz 15 kvadrātmetri.Līdz citiem skapīšiem jābūt vismaz 90-120 cm attālumam, lai varētu pārvietoties ap salu.
G formas virtuve: Ideāli piemērota ģimenēm
G-formas virtuve ir ļoti piemērota atvērtā plānojuma dzīvojamai zonai. Pateicoties milzīgajai, pieejamajai telpai, šis risinājums ir ideāli piemērots ģimenēm.
Taisna virtuve: Ideāla vietas izmantošana nelielā telpā
Taisna virtuve ir vēlamais risinājums tiem, kas dzīvo vieni vai arī, ja dzīvoklis un budžets ir mazs. Augstiem skapīšiem noteikti jābūt iekļautiem plānā, lai maksimāli izmantotu pieejamo telpu.
Divrindu virtuve: Universālais risinājums
Divrindu virtuve ir populāra mazās telpās un telpās ar atvērtu plānojumu. Tas ļauj izmantot otro rindu kā telpas sadalītāju vai virtuves salu. Ņemiet vērā: attālumam starp rindām jābūt vismaz 90-120 cm
1.3. Materiāla izvēle
Fasāde ir pirmā lieta, kas piesaista acis, un tā veido kopējo virtuves izskatu. Šī iemesla dēļ pieejams plašs materiālu klāsts – no virsmām, kas ir noturīgas pret traipiem un pirkstu nospiedumiem, līdz koka efektam, kas pēc izskata un sajūtas atgādina īstu koku.
Finierētas fasādes, tai skaitā masīvkoka fasādes: koka finieris tiek uzklāts uz skaidu vai MDF plāksnes. Ir iespējamas dažādas tonēšanas tehnoloģijas. Fasādes izskatās dabīgi ar neatkārtojumu koka rakstu. Izturības līmenis šādām fasādēm ir vidējais.
Krāsotas fasādes: lakotajām fasādēm ir pieejama glancētas vai matētas lakas apdare. Ir iespējams izvēlēties krāsu no plaša NCS vai RAL spektra. Netiek izmantotas ABS malas.
Laminētas fasādes: Melamīna pārklājuma fasādēm virsslānis tiek savienots ar nesējplāksni, izmantojot melamīna sveķus. Tas ir salīdzinoši vienkaršs ražošanas process, kas nozīmē, ka šāda veida fasādēm ir bāzes cenu līmenis. Tās ir izturīgas un viegli tīrāmas ar plašu dekoru izvēli. Salīdzinājumam - plastikāta fasādēm ir daudzslāņu struktūra. Arī šeit virsmai tiek izmantots dekoratīvais slānis. Šī virsma arī ir viegli tīrāma, karstumizturīga līdz 230°C, izturīga pret skābēm, skrāpējumiem, triecieniem un parasti arī pret griezieniem.
Kvalitātes radītājs „lāzera mala“: Vieta, kur mala un nesējplāksne ir sakausētas kopā, izmantojot mūsdienīgu lāzeru tehnoloģiju, radot „optisko nulles savienojumu“. Savienojums vairs nav redzams ar neapbruņotu aci un uzlabo higiēnu un virtuves mēbeļu ilgtspēju. Iepriekšējās malu līmēšanas tehnoloģijās tika izmantotas termokustošās vai PU līmes, kas veidoja līmes kārtu starp malas un plātnes materiālu, kas bija īpaši pamanāms uz gaišiem materiālu dekoriem.
LAI GAN FASĀDES NOSAKA IZSKATU KATRĀ VIRTUVĒ,
tās vienmēr jāvērtē kopā ar virtuves virsmu, sienas paneli un izlietni. Materiāliem jābūt harmonijā. Darba virsmas tiek izgatavotas no dabīgā akmens, kvarca, keramikas, lamināta vai masīvkoka. Visbiežāk ieteicams izvēlēties sienas paneļus no tā paša materiāla, no kā izgatavota darba virsma.
Izlietnēm arī ir pieejami dažādi materiāli: nerūsējošais tērauds noteikti ir klasisks materiāls, bet arī akmens masas, keramikas vai polimēra sakausējuma izlietnes ir populāri varianti.
Turpinājumu lasiet nākamajos rakstos.