Izvēloties virtuves galda virsmas materiālu, ir vērts pievērst uzmanību ne tikai cenai un ārēji saskatāmām, konkrētajam materiālam raksturīgākajām īpašībām, bet arī aizdomāties par to, cik daudz pūļu nāksies ieguldīt šīs virsmas kopšanā. Šoreiz parunāsim tieši par šo tēmu.
Mūsdienās virtuves iekārtu ražotāji piedāvā plašu galdu un darba virsmu materiālu klāstu. Visbiežāk mūsu izvēle par labu vienam vai otram materiālam ir saistīta ar personīgiem pieņēmumiem un apsvērumiem par veiksmīgu virsmas kombinēšanu ar virtuves iekārtu fasādēm un pamata fonu.
Taču rezultātā mēs bieži saskaramies ar pārlieku lielu virsmas jutīguma problēmu vai tieši pretēji – jaunās galda virsmas neuzņēmību pret tīrīšanas līdzekļiem, tādējādi veicot vien dažas kļūdas un pēcāk nožēlojot savu izvēli. Lai ar šādu situāciju Jūs saskartos pēc iespējas retāk, mēs esam apkopojuši padomus un ieteikumus dažādu galda virsmu kopšanai. Iespējams, tos izlasot, Jūs varēsiet pieņemt pareizu lēmumu.
Diezgan plaši izmantotais marmors – pārsteidzoši jutīgs materiāls, kas nekādā gadījumā nedrīkst saskarties ar izlietu citrona sulu, alkoholu un pat tomātu sulu. Skābe veido ķīmisku reakciju ar poraino akmens virsmu, saēdot kalciju, kā rezultātā galda virsma var kļūt blāva, nespodra, savukārt dienas gaismā uz tās būs redzami traipi. Šī iemesla dēļ marmors slikti panes balinošu vielu iedarbību. Ideāls risinājums šādas virsmas kopšanai ir specializētu līdzekļu izmantošana un ļoti akurāta ekspluatācija.
Arvien lielāku popularitāti iemantojušais kvarcs – daudz vienkāršāks un ekspluatācijā vieglāk izmantojams materiāls. To ir grūti saskrāpēt, turklāt tam nav nepieciešama īpaša kopšana. Protams, abrazīvi līdzekļi un šķīdinātāji kvarcam nenāks par labu, taču no grūti iztīrāmiem traipiem diez vai būtu prātīgi atbrīvoties, cenšoties tos nokasīt ar nazi. Visādi citādi kvarcs nesagādā nekādas raizes.
Keramiskās galda virsmas ir noturīgas pret skrāpējumiem un augstas temperatūras iedarbību, tās neuzsūc šķidrumus un pareizas kopšanas apstākļos var kalpot pat vairākus gadu desmitus. Ikdienas kopšanai speciālisti iesaka izmantot neitrālus, viegli sārmainus vai mazās devās skābi saturošus tīrīšanas līdzekļus. Spēcīgi skābi saturoši mazgāšanas līdzekļi, kā arī vielas, kuru sastāvā ietilpst balinātājs, nav ieteicamas keramisko virsmu kopšanai.
Ja šis saraksts Jums izraisīja bažīgas domas saistībā ar to, ka pārdomāta virtuves tīrīšana ir sarežģīts process un ka Jums būs nepieciešams atsevišķs nodalījums vien galda virsmu tīrīšanai paredzēto līdzekļu glabāšanai, tad iesakām Jums atslābt un atcerēties, kā izskatās pasaules greznāko restorānu virtuves. Tās viscaur ir veidotas no nerūsējošā tērauda materiāla. Lūk, tur noteikti nav jāsaskaras ar tīrīšanas un virsmu pulēšanas problēmām. Atliek vien noslaucīt tēraudu sausu, lai uz tā nepaliktu traipi, taču citādā ziņā – šis materiāls dāvā pilnīgu brīvību tīrīšanas līdzekļu izvēlē un izmantošanā.